Jaunumi

2015  Extreme Flight Čempionāts

2015 Extreme Flight Čempionāts

Jau ceturto čempionātu 3D aerobātikas lidojumos radiovadāmajām lidmašīnām apmeklē Unlimited RC komanda.

EXFC sacensības Znoijmo, Čehijā tiek rīkotas katru otro gadu un tiek pulcēti RC piloti no visas Eiropas.

Austrijas, Čehijas un Itālijas RC piloti parasti stabili ieņem vadošās vietas uz pjedestāla, vai iekļūst fināla lidojumos.

Taču, jāatzīmē, ka arī 2011.gadā RC pilots no Latvijas izmēģināja savus spēkus un startēja ļoti veiksmīgi, ja ņem vērā, ka piedalījās pirmo reizi.

Latvietis izcēlās ar  savu lidmodeli - Pitts ''Pithon'' lidmodeli-beplan (jeb divplāksni), kas ir liels retums šajās sacensībās....

EXFC sacensības ilgst četras dienas - Šogad pirmie atlases lidojumi jau notiek 20.augustā.

Taču pusfināla un fināla lidojumi ir visaizraujošākie, jo labākie no labākajiem cīnās lidošanas precizitātē, arī vizuālais noformējums- mūzika un šova elementi tiek ņemti vērā vērtēšanas sistēmā. Pēc sacensībām piektdien un sestdien (21 un 22.augustā) paredzēts nakts lidojumu šovs, kā arī Fināla dienā organizatori sagādā pārsteigumu skatītājiem.Piemēram 2013.gadā tika uzaicināts Martins Sonka Augstākās pilotāžas īstās lidmašīnas pilots ar savu RED BULL sporta aviācijas lidmašīnu veica nosēšanos turpat uz RC skrejceļa....

Kā vēl viens augstas klases lidošanas meistarības apliecinājums ir pāru lidojumu kategorija, kur vienlaicīgi lido divi lidmodeļi un kuru prasmes vērtē žūrija.

Arvien nepārspēti dubultlidojumos ir un paliek komanda no Vācijas.(skat.foto)

Fotogrāfijas no iepriekšējo gadu sacensībām un vairāk informāciju variet lasīt: www.exfc.eu

13.08.2015.